Obchodní Růst

5 Způsoby, jak kultura zaměstnanců ovlivňuje vaše spodní linie

Růst zákazníků, Spokojenost a loajalita. To jsou vaše cíle.

Jakmile jsou na místě, můžete dosáhnout téměř jakéhokoli jiného obchodního cíle, že? Celý rozpočet je věnován věrnostním programům zákazníků, marketingu a všemu, co je pod sluncem, aby přilákalo a udrželo zákazníky.

Ale možná jste jako mnoho podnikatelů a snaží se dostat k těmto cílům v opačném směru. Nastavili jste si cíl dát zákazníkům první místo a cíl je téměř stejně daleko jako kdykoli předtím.

Proč?

Budování loajální a úžasné zákaznické základny vyžaduje, abyste své zaměstnance umístili na první místo.

Dejte Své Zaměstnance Na První Místo
Co to znamená dát zaměstnance na první místo?

Jako vlastník firmy máte spoustu pohyblivých kusů soutěžících o vaši pozornost. Neexistuje žádný nedostatek obav, které vyžadují stanovení priorit.

Ale dát zaměstnance na první místo je zásadní, a to neznamená, že necháte něco jiného proklouznout. Znamená to umístit člověka před jeho výkon. To znamená, že vidět zaměstnance je více než soubor dovedností a spolehlivé práce, ke které můžete přispět, a jako jednotlivci, jejichž blaho a štěstí jsou pro vás důležité.

Když jsou zaměstnanci na prvním místě, před zákazníky a před spodním řádkem a před jakýmkoli jiným zájmem, jsou loajální. Nechtějí odejít tam, kde chtěli a ocenili.

A nejlepší ze všech? Nabízejí nejlepší služby zákazníkům.

Zaměstnanec-První Kultura A Zákaznický Servis
Většina podnikatelů je naprogramována tak, aby si myslela, že zákazník je na prvním místě a pak zaměstnanci. Vypadá to jako cesta ke skvělému zákaznickému servisu, ujistěte se, že zákazníci jsou vpředu a uprostřed, ale ve skutečnosti je to úplně vzhůru nohama.

Nezapomeňte, že vaši zaměstnanci jsou tváří vašeho zákaznického servisu.

Podle Richarda Bransona, vytvoření kultury první zaměstnance je ve skutečnosti lepší krok. V rozhovoru o první kultuře zaměstnanců, Branson vysvětlil. “Když jsou zaměstnanci šťastní, dělají zákazníky šťastnými. Pokud jsou zaměstnanci nešťastní, budou se k zákazníkům chovat jen špatně a nakonec ublíží značce.”

To je základní matematika, opravdu.

Opravdu vynikající zákaznický servis, kde zaměstnanci chtějí, aby zákazníci byli opravdu šťastní, pochází z lásky k jejich práci a péče o úspěch společnosti.

Vědomí, že 70% Vašich provozních nákladů souvisí s vašimi zaměstnanci (tj. “Lidský kapitál”), by mělo být významnou motivací k ochraně této investice tím, že je umístíte na první místo. Zaměstnanec první kultura přitahuje zaměstnance, a udržuje zaměstnance.

Jak Vytvořit Zaměstnance-První Kultura
Každá společnost, ať už jeden zaměstnanec nebo 20 000, může vytvořit kulturu prvního zaměstnance. Existuje mnoho kreativních příkladů toho, jak se to stalo, ale hlavní myšlenky jsou stejné.

Promluvte si se svými zaměstnanci.
Nejlepší první krok, když děláte něco, co ovlivňuje vaše zaměstnance, je nejprve s nimi mluvit. Tento akt sám o sobě je jeho vlastní signál, že jste dali skutečnou hodnotu jejich myšlenkám a nápadům.

Zeptejte se jich, jaké věci by jejich práci zpříjemnily. Může to být něco tak jednoduchého jako uvolněnější oblečení nebo větší flexibilita v pracovní době.

Ať už je to cokoli, nezaměřujte se pouze na bezplatné nabídky a odměny, ale také na úroveň odpovědnosti, která podporuje pocit vlastnictví a hrdosti ve společnosti. Vaši zaměstnanci již mají spoustu představ o tom, co by práci zpříjemnilo, a jsou připraveni vám říci, zda jste opravdu připraveni je slyšet.

Investujte do svých zaměstnanců.
Firmy by měly investovat a stavět do svých zaměstnanců.

Ne, nejde jen o školení, aby vykonávali svou konkrétní práci, ale skutečně investovali do svého života, aby i oblasti života mimo jejich práci viděly výhody.

Starbucks pomohl zaplatit za Střední vzdělání. Pixar vytvořil vlastní “Pixar University”, která dala zaměstnancům příležitost učit se novým věcem. Není neslýchané objevovat zaměstnavatele nabízející bezplatné poradenství, členství v klubu zdraví, a další podobné výhody.

Pokud nyní investujete do svých zaměstnanců, ve skutečnosti investujete do jejich budoucnosti. Pokud jsou zaměstnanci “lidským kapitálem” a investujete, tento kapitál v určitém smyslu zvýšíte. Vytváříte cennější zaměstnance.

Postarejte se o své zaměstnance.
Každý má své vzestupy a pády. Práce může být obtížná. Zákazníci mohou být náročné. Problémy osobního života ovlivňují profesní život. Všechny tyto faktory hrají roli v duševním zdraví, a toto duševní zdraví často definuje šťastného zaměstnance nebo toho, kdo sotva visí.

HR může být užitečné v tomto, zejména pokud jste si jisti, že jste v souladu se všemi zákony na ochranu soukromí. Sledujte změny v obvyklém chování zaměstnanců.

Zaměstnanci, kteří pracují hodně přesčasů, stojí za to zkontrolovat, zda se jim daří dobře. Zaměstnanci, kteří přišli pozdě v poslední době, navzdory dobrým záznamům o docházce, mohou mít doma nějaké potíže a ocenili by změnu pracovního plánu, pokud ji chcete nabídnout.

Být zaměstnancem znamená nejprve se starat o to, jak se zaměstnancům daří, nejen jak si vedou.

Usnadněte plánování a komunikaci.
Žonglování pracovních plánů a osobního života je jedním z největších bodů bolesti pro každého zaměstnance. Vše, co můžete udělat pro zjednodušení této oblasti, se nejprve vejde do kultury zaměstnanců. Kde jsou některé oblasti, kde to můžete udělat?

Cílem je flexibilní pracovní plán, takže rovnováha mezi pracovním a soukromým životem je možnost. Umožněte flexibilitu v době zahájení a zastavení, nebo dokonce dny v týdnu, pokud je to možné, způsobem, který dává smysl ve vašem podnikání.
Snadná komunikace kolem časových rozvrhů, včetně možnosti provádět změny a kontaktovat vás (nebo manažera plánování) bez obtíží.
Jednodušší systém, který usnadňuje plánování pro vás nebo manažera odpovědného za to. Váš čas je cenný. Plýtvání na neohrabaných plánovacích úkolech znamená, že neděláte nic jiného, co je třeba udělat.
Systém, který ztěžuje plánování zneužívání. Zášť roste, když někteří zaměstnanci zneužívají rozvrh ve svůj prospěch na úkor ostatních. Tento odpor je zaměřen na vás a vaši společnost, pokud s tím nic neuděláte.
Jinými slovy, najděte plánovací systém, který nevyčerpá každého, kdo jej používá. Což vede k dalšímu bodu…

Existují tam, kde existují vaši zaměstnanci.
Plánovací software podle vašeho výběru by měl být mobilní.

Zvažte, že dnes většina z nás žije na dvou místech: v našem domě a na mobilních telefonech.

Totéž platí pro vaše zaměstnance. Jsou aktivní na svých mobilních telefonech, a to je místo, kde se neustále připojují a komunikují se všemi. Svůj život řídí ze svého mobilního telefonu, ne zaměstnanec nástěnky v odpočívárně.

Mobilní plánování dává vašim zaměstnancům některé skutečné výhody:

Mohou definovat, kdy budou k dispozici. Místo toho, aby se jejich životy hodily k práci, mohou zaměstnanci považovat práci za vhodnou pro svůj život. To je obrovský přepínač a duchovní přínos.
Mohou snadno přepínat posuny. Pokud se něco objeví na poslední chvíli, mohou zaměstnanci spolupracovat na výměně a pokrytí směn. Žádný stres, není třeba jít k šéfovi, jen čistá adaptace a týmová práce.
Mohou dělat plány. S mobilní aplikací, mohou zobrazit plán kdykoli a kdekoli potřebují. Z domova, z dovolené, ze salonku, to je jedno. Ze svého mobilního zařízení získají všechny potřebné informace o nadcházejících plánech.
Mohou snadno komunikovat s vámi a navzájem. Pokud se pokusíte komunikovat na místech, kde vaši zaměstnanci nejsou, vůbec to nepomůže. Jako zaměstnavatel se musíte setkat se svými zaměstnanci tam, kde jsou. Vše na stejné stránce na stejném místě-tím se vytvoří tým.
Stejný seznam zaměstnaneckých výhod lze uplatnit i na osobu, která sestavuje harmonogram. V mobilním systému lze uložit spoustu času.

Koncovka – zákaznický servis a loajalita zákazníků-je snadno identifikovatelná, ale cesta k ní zmizí. Je to tím, že své zaměstnance na prvním místě a obohacuje a usnadňuje váš život, že nakonec poskytnete zákazníkům nejlepší možné služby. Zaměřte se na své zaměstnance. Zákaznický servis spadá do souladu.

Leave a Comment