Obchodní Růst

Podepisuje, Že Vaši Zaměstnanci Jsou Přepracovaní – A Co S Tím Dělat

Zaměstnavatelé vědí, co jsou přesčasy.

Tu a tam, pokud zaměstnanci pracují více než na plný úvazek týdně, mohou platit zvýšenou míru přebytku. Pro některé zaměstnance je přesčas příležitostí ke zvýšení příjmu. Občas dostanou pár hodin navíc.

Přepracování je něco úplně jiného.

To je, když zaměstnanci pracují příliš dlouho příliš dlouho, aniž by se nadechli.Pracovní zátěž nikdy nezklame, není dostatek pauzy nebo odpočinku k přerušení pracovního cyklu a v některých situacích může být k tomu přidána emoční manipulace.

Syndrom vyhoření zaměstnanců je to, co se děje na konci řetězce přepracování. Po příliš dlouhé práci se zaměstnanci potýkají s jednoduchými úkoly, produktivitou a dokonce i fyzickým nebo emocionálním postižením.

Pokud vezmeme v úvahu, že 77% lidí zažívá na svém pracovišti nějaký druh vyhoření a 23% to často zažívá, je zřejmé, že přepracování je vážným problémem. Zdravotnický průmysl-pracoviště s vysokým stresem a vysokou poptávkou vážně postižené současným nedostatkem pracovních sil-vynakládá miliardy na řešení syndromu vyhoření.

Je zřejmé, že přepracovaní pracovníci jsou vážným problémem, ne něčím, co by se dalo pokrčit. Pomůžeme vám naučit se všímat si příznaků přepracování a porozumět důsledkům nekontrolování, a zároveň nabídnout některé kroky, aby tento problém nezničil váš tým.

Známky přepracovaných pracovníků
Existují určité náznaky, že se vaši zaměstnanci mohou cítit přepracovaní. Existuje mnoho signálů a samy o sobě se mohou zdát nesouvisející nebo problém, který je třeba vyřešit. Ale Shrneme-li, máte dobrý ukazatel, že přepracování je problém.

Zde je 5 nejčastějších příznaků:

1: špatný výkon práce

Špatný výkon zaměstnanců neznamená pouze pokles výkonu, i když je jeho součástí. Je to také o rozvedených zaměstnancích, kteří podle všeho nemají dostatek energie na to, aby odvedli skvělou práci.

Špatný výkon zaměstnanců může pocházet z mnoha věcí, ale musíte vědět, že je to někdy známka přepracování. Než se zaměříte na špatný výkon jako řešitelný problém, zvažte také, že spolu s dalšími příznaky to může být vážný příznak většího problému.

2: absence zaměstnanců

Uvidíte více zaměstnanců, kteří volají nemocní nebo se objeví pozdě.

Někteří mají legitimní nároky, bolesti hlavy, nevolnost a další vedlejší účinky způsobené stresem a únavou. Jiní jen hledají výmluvu, aby se vyhnuli pracovišti a spali nebo si odpočinuli.

3: zvýšené emoce

Pokud jste přepracovaní, jste unavení. Vyčerpali jste svůj energetický “bankovní účet” a nejste schopni ovládat své emoce ani energii, kterou jste zanechali.

To znamená, že uvidíte hněv, frustraci a konflikt. Zaměstnanci mohou být očividně bojovní vůči vám nebo ostatním. Nebo si můžete všimnout, že se vám někteří zaměstnanci vyhýbají, buď z frustrace, nebo se snaží vyhnout tomu, aby jim dali více práce. Nedostatek jednoty a soudržnosti týmu se stává běžným.

Můžete dokonce slyšet, jak zaměstnanci žertují, že žijí v práci nebo že nikdy nedostanou dovolenou. To nejsou vtipy. Snaží se ti říct, že potřebují pauzu.

4: negativní zpětná vazba od zákazníků

Zpětná vazba od zákazníků se může hodit, popisovat personál a služby nepříjemně. Mohou odkazovat na své zaměstnance jako nevrlý, nepřátelský, unavený, nebo nesobecký.

Stejně jako špatný výkon zaměstnanců je snadné vidět to jako jediný problém, spíše než si uvědomit, že je to příznak, který je součástí širšího obrazu. Pokud se rozhodnete vyřešit “špatný postoj” zaměstnanců, aniž byste si uvědomili, že pochází z přepracování, můžete problém zhoršit.

5: nízký dopad nedostatku pracovních sil

Pokud víte, že vaše úroveň zaměstnanců je nízká, ale zdá se, že se normálně (alespoň zpočátku) supí, dejte si pozor. Pravděpodobně hromadíte příliš mnoho práce a očekávání na své zaměstnance a jsou přepracovaní.

Skryté důsledky přepracování zaměstnanců
Přepracování se může tak snadno vplížit. Pokud se domníváte, že 55% amerických pracovníků nevyužívá veškerý svůj čas dovolené a že 60% z nich skutečně pracuje na dovolené, můžete vidět, jak je obtížné udržet přepracování v kartách.

Někdy se to stane, když si myslíte, že zaměstnanci dostávají dovolenou. Někdy jste dokonce vděční, že pracují během přestávky, protože vám to pomůže. Ale jeho pokračování má skutečné důsledky.

Přepracování nevede k většímu výkonu, ale méně. Studie ukázaly, že lidé, kteří pracují 80 hodin týdně, neprodukují více než ti, kteří jen předstírají. Více práce, méně příjmů za to.

Více práce také vede k významným zdravotním problémům a špatným návykům. Přepracovaní pracovníci mohou mít depresi, obrátit se na alkohol, mají snížený spánek a paměť, mají sníženou schopnost uvažování v průběhu času, a může být dokonce pravděpodobnější, že se u nich rozvinou srdeční choroby a cukrovka. Mohou být přecitlivělí na hlasité zvuky a jasné světlo, které mohou v závislosti na pracovišti významně ovlivnit jejich zaměstnání.

To vše vede k absenci zaměstnanců, obratu, nákladům na zdravotní pojištění a skrytým nákladům spojeným se ztracenou produktivitou. Když se tento vlak začne pohybovat, vyrazí celou vaši společnost. Zaměstnavatelé a manažeři se také cítí stresovaní.

Z dlouhodobého hlediska bude vaše pověst také trpět. Ústní slovo zaměstnance je, že jste mistrem úkolů, vyžadujete delší hodiny a špatnou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Tato negativní recenze ovlivňuje budoucí zaměstnance a může se dokonce dostat k uším zákazníků, kteří nechtějí podporovat společnost v takovém pracovním prostředí.

Nezapomínejme, že přepracování zaměstnanců může vést k porušování pracovních zákonů na federální, státní a místní úrovni. Různé zákony ukládají omezení celkových hodin, přestávek a přesčasů.

Co dělat, když se vaši zaměstnanci cítí přepracovaní
Vypadá to jako obrovský problém, který je třeba vyřešit, a zdá se tak komplikovaný, že je nemožné se s ním vyrovnat.

To není tak-můžete to udělat. Existuje několik základních kroků, které mohou manažeři podniknout, aby zvrátili trend přepracování.

 1. krok: poptávka přestávky a odpočinek
  Nabízíte přestávky a dovolené, ale vaši zaměstnanci si myslí, že je mohou vzít?

Mohou se obávat důsledků vedení, když používají přestávky v rušných dnech, vnímat, že pracovní kultura se zamračuje na někoho, kdo “nedává vše.”

Jako manažer musíte modelovat chování, které nepřináší přepracování.

Pro startupy je populární nabízet “neomezenou” dovolenou, ale když zaměstnanci vidí, že jejich manažeři a šéf pracují nepřetržitě a tráví dlouhé hodiny v kanceláři, rychle pochopí, co se od nich očekává. Vysoce výkonní zaměstnanci—ti, které si chcete udržet nejvíce, a ti, kteří s největší pravděpodobností přepracují-nebudou mít dovolenou, pokud tak neučiníte.

Nechte je platit, pokud je musíte nechat zaměstnanci přeskočit z obavy o své finance.

Krok č. 2: přiveďte dočasné pracovníky
Pokud je příliš mnoho práce, přiveďte dočasné pracovníky, aby zmírnili zátěž. Promluvte si se svými zaměstnanci. Zeptejte se jich, kde mohou pomoc využít, a najděte oblasti, kde jsou dočasní pracovníci životaschopní.

 1. krok: respektujte rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem zaměstnanců
  Nepožadujte, aby si vaši zaměstnanci vzali svou práci s sebou domů. Udělejte opak tím, že povzbuzujete lidi, aby nereagovali na pracovní e-maily nebo nedělali nic, co by souviselo s prací, když jsou doma, s rodinou nebo když mají volno.

Dejte jejich mysli a emocím šanci dobít se.

 1. krok: pomozte vyhořelým pracovníkům
  Pokud problém s přepracováním trvá dostatečně dlouho, budete muset nejprve pomoci zaměstnancům s vyhořením.

Udělejte z duševního zdraví prioritu a mluvte o tom, aby to nebyla ostudná věc. Stimulujte přestávky. Netrestejte negativní chování, které je výsledkem syndromu vyhoření, ale vcítte se a pracujte se zaměstnanci, abyste obnovili zdravou pracovní zkušenost.

Pamatujte, že vyhoření se stane lidem, kteří příliš pracují. Nejsou líní. Nechcete je ztratit.

Jak se vyhnout přepracování na prvním místě
Nejlepším řešením problému přepracování je zabránit jeho vývoji. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

 1. krok: Vytvořte zdravou pracovní kulturu
  Vaše pracovní kultura by měla být zaměřena na duševní, fyzické a emocionální zdraví. Odměňte chování, které mu vyhovuje. Příliš často je nadměrná práce odměňována nebo je žádoucí.

Upřímná a neohrožující komunikace se zaměstnanci, jako skupina i jeden na jednoho, jim dává příležitost vyjádřit obavy, požádat o pomoc nebo ukázat boje. Nedělejte z toho vzácný případ; je těžké sdílet něco tak osobního jako přepracování, když mluvíte se svým šéfem pouze jednou ročně.

Ne všichni zaměstnanci chápou, co se s nimi děje. Když pracuji, pomůže vám sledovat přesčasy a může vás upozornit, pokud zaměstnanec pracuje příliš mnoho. Můžete si také všimnout zaměstnanců, kteří hrají směny, takže tolik nepracují.

 1. krok: dejte zaměstnancům moc nad jejich pracovním plánem
  Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je dát zaměstnancům kontrolu nad jejich pracovním plánem. Nástroj, jako když pracuji, vám umožňuje používat flexibilní vlastní plánování, aby zaměstnanci měli podíl na výběru požadovaných směn, a také usnadňuje proces pro manažery plánování.

Směny si mohou vyměňovat přímo mezi sebou, místo aby projížděli řidiči. Snížení byrokracie a procedurálního povyku snižuje pracovní zátěž a snižuje stres.

Leave a Comment