Příběhy úspěchu

Průvodce úspěšným manažerem pro Cross-Training zaměstnanců

Pokud jde o sport, existují všechny druhy obuvi. Cross-trenéři jsou dobré boty mít.

Možná si trochu zaběháš. Možná trochu lezení, nebo nějaká skalnatá turistika nebo pěší stezka. Kdo ví, co je před námi? Jde o to, nenechte nepřipravenost chytit vás nosí špatné boty.

Stejně jako víceúčelová bota je dobrou volbou pro rychlejší pokrytí více pozemků, tak i cross-training pro zaměstnance. A stejně jako v tělocvičně je cross-trénink zaměřen na schopnost budovat silné stránky.

Křížové školení zaměstnanců je, když trénujete svůj tým k plnění úkolů souvisejících s konkrétní oblastí. Není to jen ukázat jim, jak spustit spoustu strojů a počítačů, nebo rychlý běh přes to, jak všechno funguje. To jim dává školení o souvisejících úkolech.

Jakmile pochopíte výhody, pochopíte, proč a jak byste měli začít s křížovým školením na pracovišti.

Co může cross-training udělat pro vaše pracoviště?
I když se může zdát snazší školit zaměstnance, aby vykonávali méně úkolů, z dlouhodobého hlediska se další úsilí vyplatí. Cross-školení vašich zaměstnanců je skvělá volba:

Budujte budoucí vůdce. Než někoho vezmete do vedoucí role, máte šanci zjistit, jaké jsou jeho dovednosti a zda jsou na to připraveni. To také motivuje zaměstnance, kteří považují cross-training za cestu k propagaci.
Vytvořte lepší pracovní kulturu. Cross-training vytváří kulturu, kde mohou zaměstnanci lépe spolupracovat. Chápou různé úkoly, mít velký obrázek o tom, jak věci fungují společně, a může poskytnout skutečný vstup jako tým. Bez křížového školení zaměstnanci nevidí, jak je pro ně důležitá práce ostatních.
Zvyšte důvěru zaměstnanců. Místo toho, aby se v situaci ocitli bezmocní, mají zaměstnanci s křížovým výcvikem znalosti a dovednosti, aby mohli dělat to, co je třeba udělat. To je zvláště důležité, když společnosti mají málo zaměstnanců a vždy není nikdo, kdo by mohl pomoci.
Udržujte své zaměstnance. Pro zaměstnance je atraktivní být součástí týmu, kde víte, že se můžete spolehnout na ostatní, aby jim dostatečně pomohli (a že pro ně můžete udělat totéž). Ne každý jezdí v jejich přítomnosti, což je velký tlak. Existuje svoboda používat dny dovolené, a zůstat doma, když jsou nemocní, když potřebují. Vědí, že ostatní mohou vstoupit. Součástí udržování zaměstnanců je zmírnění bodů bolesti a pocit tlaku nevyužívat volný čas, protože jsou “příliš důležité na to, aby zmeškali”, je skutečným bodem bolesti.
Připravte se na změnu ročních období. Ne každá sezóna je ve stejné poptávce. Pokud se zasekne, díky křížovému školení zaměstnanců je snazší přesunout pracovní zátěž podle potřeby. V opačném případě budete mít úzká místa, protože zaměstnanci čekají, až někdo jiný pošle svůj konkrétní úkol.
Připravte se na mimořádné události. Cross-training stůl důstojník o krizové řízení v nemocnici se může zdát divné, ale až přijde čas, budete rádi, že pochopili, které pacienty je třeba vidět jako první. Totéž se může stát v jiných odvětvích, kde nouzová situace obrátí pravidelnou práci na hlavu a zákulisní zaměstnanci jsou najednou v první linii.
Usnadněte plánování. Plnění směn se zaměstnanci, kteří mohou multitaskovat, je mnohem snazší než snažit se kombinovat pracovníky s individuálními dovednostmi. Pokud někdo chybí, je také snazší najít náplň. Cross-trénink může vyřešit mnoho z nejčastějších plánovacích bolestí hlavy.
Staňte se efektivnější. Namísto “To není moje pracovní mentalita”, která může zastavit výrobu, mohou zaměstnanci s křížovým školením hladce posunout práci vpřed a být produktivnější. Je to jako běh obuškem vpřed místo čekání, až se někdo vrátí a zvedne to.
Přinutte se definovat, co se děje. Jak můžete vidět trochu, vytvoření programu cross-training vás nutí přemýšlet o úkolech a zaměstnancích, kteří je dělají. Můžete objevit některé oblasti, kde můžete provádět změny a ušetřit čas, peníze nebo dokonce změnit strukturu své pracovní síly. Můžete také zjistit, kde se nekvalifikovaní pracovníci pokusili vyřešit problémy a zhoršili věci. Definování toho, co je třeba udělat a kým jsou povinné informace.
Toto je obrovský seznam pozitivních výsledků, vše z křížového tréninku vašeho týmu. Určitě existují nějaká negativa, že?

Největší překážkou, kterou můžete vidět od zaměstnanců, je to, že někteří vidí, že křížové školení vyžaduje, aby vykonávali více práce bez zvýšení platu. Odolejte nutkání přetížit zaměstnance a nechte je uvolnit, když máte málo zaměstnanců—to je zásadní. Věnujte pozornost jakékoli konverzaci nebo postoji na pracovišti, kde zaměstnanci vyjadřují frustraci z toho, že “musí dělat všechno.”

Můžete také skončit s problémem” jack všech obchodů, master of nothing”, když každý ve vašem týmu ví trochu moc. V některých případech chcete odborníky, kteří vědí hodně málo. Nemá smysl ztrácet čas školením inženýra, aby vedl pokladnu.

A konečně musí být zaměřeno křížové školení. Některé úkoly jsou vhodnější pro křížový trénink než jiné.

Ideálně, jedna sada dovedností přirozeně vede k jiné, něco jako předpoklad třídy na vysoké škole. Pokud budete mít přístup hodge-podge a hodíte veškeré školení na zaměstnance, ať už má smysl se ho naučit, nebo ne, nejenže frustrujete svého zaměstnance, ale také otevřete dveře vyhoření zaměstnanců. Zaměstnanec, který ví, jak dělat všechno, někdy skutečně dělá všechno.

Výhody křížového tréninku jsou silné, ale musíte svůj program dobře nastavit, abyste se vyhnuli negativním.

Jak začít cross-tréninkový program
Díky křížovému školení z něj některá průmyslová odvětví těží více než jiná. Například zdravotní péče je jasnou volbou.

Identifikujte hlavní úkoly
Program Cross-training začíná identifikací hlavních úkolů nebo pracovních míst potřebných pro každou oblast vašeho podnikání.

Pro zaměstnance odpovědné za konkrétní směnu nebo práci s konkrétním výsledkem si položte tuto otázku. Co je potřeba, aby věděli, aby mohli v této pozici plně fungovat?

Jedním ze způsobů, jak identifikovat klíčové úkoly, je najít úzká místa. Podívejte se na vaši produkci nebo jiná data; pokud se objeví problémy? Mohlo by to být tak, že někdo chyběl nebo byl zaneprázdněn a jejich chybějící úkol hodil písek do průchodů?

Vyberte zaměstnance, které trénujete
Odtud se musíte rozhodnout, které zaměstnance trénovat. Ne všechno dobře zapadá, nebo dokonce dává smysl.

Hledejte základní úroveň dovedností nebo porozumění pro zaměstnance, zejména pro ty, kteří se zdají být zběhlí v souvisejících úkolech. Nejlepší křížově vyškolení zaměstnanci jsou přirozeně vysoce výkonní.

Pamatujte, že pokud je zaměstnanec v určité věci opravdu dobrý, musíte zvážit, zda by cross-training byl rozptýlením nebo rozptýlením. Poškodí přidání dalšího školení váš přínos pro vaše podnikání v dlouhodobém horizontu? Je obzvláště důležité vyhnout se křížovému vzdělávání zaměstnanců, kteří pracují v souladu s předpisy (např. Pokud existují požadavky na právní dohled, musí se tento zaměstnanec zaměřit konkrétně a pouze na tuto práci.

Vytvořte si vlastní tréninkový program
Po identifikaci oblastí, kde má cross-training smysl, a znalosti zaměstnanců, které školíte, dalším krokem by bylo snížení jejich pracovní zátěže. Takže zaměstnanci mají vhodný čas na školení.

V závislosti na úrovni certifikace nebo požadavcích úkolu může doplnění vašeho vzdělávacího programu na pracovišti fungovat dobře. V jiných situacích, možná budete muset použít externí koučování, zejména pokud je podpora managementu potenciálním výsledkem a je vyžadováno školení managementu.

Tam je čas náklady dopředu, pokud to uděláte správně.

A možná budete v budoucnu potřebovat mentora nebo průběžné vzdělávání nebo školení, abyste se ujistili, že zaměstnanec je v případě potřeby schopen tento úkol zvládnout. Dávejte pozor na zaměstnance, kteří by prostřednictvím křížového školení byli dobrým vůdcem.

Integrujte cross-training do svých současných nástrojů
Nakonec integrujte svůj cross-training přístup do nástrojů, které již používáte.

Nezapomeňte zahrnout své křížové školení do svého HR nebo školicího nástroje, který používáte, abyste se ujistili, že zaměstnanci jsou aktuální nebo certifikovaní pro konkrétní dovednosti. Opakovací kurz každý rok je snadné zapomenout, ale stále důležitý.

Plánovací software, jako když pracuji, například usnadňuje přidávání značek, takže víte, k čemu je zaměstnanec způsobilý. Když jej připojíte k softwaru, automatické plánování plně využívá těchto informací. V opačném případě je snadné zapomenout, kteří zaměstnanci mohou skutečně pomoci v jiných oblastech.

I když rádi žertujeme o tom, že lidé “zůstávají v jejich stopách”, může to vytvořit slabost a pracovní sílu, která nemůže být flexibilní ohledně toho, co se děje na obzoru. Cross-training váš tým je jako pletení kusu látky. Jednotlivé prameny jsou na cívce pěkné, ale jejich tkáním získáte něco mnohem silnějšího a užitečnějšího.

Pokud máte potíže s plánováním, odpovídajícím dokončením směny nebo se zpožděním výroby, zvažte výhody křížového školení a použijte nástroje, které rozšiřují jeho výhody.

Leave a Comment