Lidské zdroje

Správa mobilních pracovních sil: průvodce pro moderního vůdce

Vzpomeňte si na 1990.léta.

Zaměstnanci se shromáždili kolem chladiče vody nebo v salonku a diskutovali o poslední epizodě “přátelé” nebo včerejší hře. Pak, z kabin až do polední přestávky.

Čas.

Ale tato tradiční pracovní síla mizí, nahrazená mobilní prací. Jedná se o pracovní sílu, která tuto zkušenost nemá, protože se neomezuje pouze na budovu nebo kampus.

Jsou to” tableless ” pracovní síla, připojení přes internet ke svým mobilním zařízením a notebookům, podobnou diskusi o nejnovější show Netflix ve virtuálním salonku Slack.

Ať už jim říkáte mobilní, vzdálené nebo stolní, současná pracovní síla je ta, která je digitálně připojena místo osobní a může být výzvou pro manažery.

Když uvidíte výhody (a nevýhody) Mobilní pracovní síly, uvidíte, že i když jsou techniky odlišné, správa mobilní pracovní síly je stále stejná: udržování vašeho týmu v kontaktu a směřování ke stejnému cíli.

Jaké jsou výhody mobilní práce?
Práce na dálku byla již trendem-doma pracovalo asi 4, 7 milionu lidí. Pak to pandemie vrhla na vysokou rychlost. Společnosti najednou musely najít způsoby, jak nechat své zaměstnance pracovat z domova, přičemž 88% společností a organizací po celém světě podporuje práci na dálku.

S touto náhlou explozí práce na dálku se pozitivní přínosy rychle projevily.

Přístup do většího fondu talentů
Společnosti se obracejí na vzdálené pracovníky z několika důvodů, ale v horní části seznamu musí být možnost najmout si z většího bazénu. Už se omezujete na hledání toho nejlepšího, co je k dispozici na místě; celý svět je vaše ústřice.

To je jasná konkurenční výhoda oproti společnostem, které mohou najmout pouze lidi, kteří žijí v geografické blízkosti fyzického místa. Budete mít přístup k talentům na vysoké úrovni, které jste možná nebyli schopni s tradiční pracovní silou.

Kromě toho mladší zaměstnanci dávají přednost práci na dálku a v případě nedostatku pracovních sil Vás nabídka vzdálených pozic odlišuje od konkurence.

Snížit stres a náklady zaměstnanců
Zaměstnanci, kteří jsou v práci na dálku, nemusí do práce dojíždět.

Toto dojíždění, sám, je zdrojem značného stresu a nákladů pro zaměstnance. 50% zaměstnanců připouští, že dojíždění je stresující, 45% tvrdí, že je příliš dlouhé. V závislosti na tom, kde zaměstnanci žijí, jejich dojíždění může stát podniky miliardy každý rok.

Zbavit se služební cesty je vítězství pro všechny, včetně planety.

Snižte náklady spojené s fyzickými místy
Přemýšlejte o tom, co platíte za pronájem, vybavení, parkování, úschovu, údržbu—to je významné.

Pokud nemáte fyzickou polohu, všechny tyto výdaje jsou pryč. Přestože stále musíte nakupovat nebo hradit zaměstnance za počítače, mobilní zařízení nebo přístup k internetu, je to stále výrazně méně než režijní náklady na cihly a malty.

Díky mobilní pracovní síle může být vaše podnikání nákladově efektivnější a začíná to zde.

Jaké výzvy mobilní zaměstnanec čelí v práci?
Zatímco mobilní pracovní síla má mnoho výhod, existují také výzvy.

Nezapomeňte, že mobilní zaměstnanec může pracovat z domova, pracovat ze silnice nebo se rozhodnout jít do kavárny. Výzvy, kterým každý člověk čelí, závisí na jeho osobnosti, zařízení, ve kterém pracují, a rozptýlení, které s tím souvisí, a jak na to všechno reagují.

Komunikace může trpět
Všichni víme, že verbální osobní komunikace je nejlepší. Vidíme řeč těla a výrazy obličeje, které nám pomáhají dát slova do kontextu. Máme tendenci říkat věci osobně jinak než online.

Mobilní týmy většinou používají textovou a písemnou komunikaci (i když se konají virtuální schůzky). Ne každý ví, jak komunikovat písemně. Píšou příliš mnoho, příliš málo, mají špatný pravopis a gramatiku, jsou špatně pochopeni, sarkastičtí, příliš neformální, používají příliš mnoho emodži—víme, jak to jde. Všichni komunikujeme jinak a písemná komunikace to zdůrazňuje.

Zprávy mohou být ztraceny a vztahy mohou být poškozeny. Důležité informace jsou ignorovány. Dostanete komunikační kus špatně a pohybující se práce porouchá.

Izolace může ovlivnit produktivitu
Někteří zaměstnanci tvrdí, že jsou produktivnější při práci doma nebo mimo kancelář. V některých studiích je to pravda. Práce z domova může zvýšit produktivitu až o 13%. Někteří zaměstnanci vykazují až o 77% vyšší produktivitu.

Izolace a důsledky nedostatku socializace jsou pro mobilní pracovní sílu skutečnými problémy. Sociální izolace je spojena s depresí, nedostatkem spánku, kognitivním poklesem a sníženým fyzickým zdravím. Časem ovlivňují produktivitu. Pro mnoho lidí, pracoviště je hlavní součástí jejich sociální interakce; jeho odstranění je obtížné.

Ne každému se daří v samotě a mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc potřebují osobní přítomnost a zpětnou vazbu ostatních lidí, aby jim pomohli zůstat produktivní. Dokonce i něco tak jednoduchého, jako mít skupinu lidí, kteří pracují, se zvuky produktivity, může pomoci povzbudit lidi k práci.

Doma nebo kdekoli se rozhodnou pracovat, existují rozptýlení. Někteří se snaží najít místa k práci (například kavárna), kde jsou další lidé.

Chybí rytmy na pracovišti
Práce v kanceláři nebo obchodě má své vlastní rytmy.

Existují přestávky, schůzky, neformální konverzace, které se objeví, když dostanete šálek kávy ze salonku, páteční den pizzy—to vše vytváří denní a týdenní strukturu, která pomáhá zaměstnancům označit čas, pocit, že dosáhli věcí, a vyhýbejte se přepracování. Dostanou přes den pochopení rytmy.

Mobilní pracovníci tento vstup postrádají. S technikou Pomodoro nebo blokováním času) je snadné pracovat na vyčerpání nebo rozptýlení a nepřestávat pracovat vůbec.

Jak spravovat a posílit své mobilní pracovní síly
Pro manažery, kteří mají rádi železnou kontrolu nad svým týmem nebo často mikromanagement, je mobilní pracovní síla těžká.

Ale pokud to nejste vy, můžete posílit svůj tým (a snížit stres) tím, že důvěřujete svým lidem a dodržujete několik tipů, jak to vypadá v akci.

Buďte odhodláni o firemní kultuře
Kultura zaměstnanců nakonec ovlivňuje váš konečný výsledek. To plyne do zákaznické zkušenosti, produktivity a udržení zaměstnanců.

Vytvoření skvělé pracovní kultury je samo o sobě výzvou. To s mobilní pracovní silou je ještě obtížnější. Kultura je především o sdružování týmu, pocit, že patříte, pocit, že přispíváte, a najít radost z práce.

Všechny z nich mohou být provedeny s mobilní prací, ale vypadají jinak. Virtuální večírky, oslavy důležitých okamžiků, posílání dárků nebo dárkových karet jako pobídky, virtuální teambuildingové hry-existuje mnoho možností, ale musíte být kreativní.

Dejte jim správné nástroje
Definice “správného” nástroje je jednoduchá: dělá to, co je třeba udělat s nejmenším odporem. Vaši zaměstnanci by se nikdy neměli obtěžovat, rozruch, nebo najít řešení. Pokud se Váš tým musí přizpůsobit nástroji namísto nástroje přizpůsobujícího se práci vašeho týmu, je to špatný nástroj.

Použití mnoha různých nástrojů a pokus o práci s nimi může způsobit problémy.

Když pracuji, existují integrované funkce pro snadné použití, takže plánování, komunikace a integrace mezd se dějí na jednom místě-místo toho, aby vás nutili vytvořit ad hoc systém pro mnoho různých dodavatelů. Máte chuť řídit digitální zátěž až po oční bulvy? Použití flexibilního plánovacího systému může tuto zátěž snížit, což vám ušetří čas a sníží stres při plánování práce.

Znamená to, že vaše nástroje potřebují výměnu? Zaměstnanci (nebo vy) je příliš nepoužívají, správně nebo pouze prostřednictvím řešení.

Budujte v pracovních rytmech
Mobilní práce je stále práce. Vybudovat strukturu, stejně jako by to dávalo smysl.

Uspořádejte týdenní nebo měsíční schůzky. Povzbuzujte týmy, aby organizovaly brainstormingy nebo chatovací místnosti, kde mohou spolupracovat. Neodměňujte přepracování; pomozte zaměstnancům udržovat rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem (což je ještě těžší, pokud pracujete z domova).

A pak poskytněte školení a nástroje, které jim pomohou strukturovat jejich pracovní den a nenechat se rozptylovat. Můžete mít některé zaměstnance, kteří odvádějí práci na dálku tak dobře, že svou práci vykonávají rychleji, než by měli osobně. Netrestejte to; použijte jej jako průvodce, který pomůže ostatním strukturovat jejich pracovní den.

Přehodnoťte, jak to zvládnete
Osobně byste mohli provádět velkou část svých úkolů správy jednoduše tím, že jste v místnosti.

Jak to udělat, když je vše daleko? Jak efektivně pracovat s mobilními zaměstnanci?

Mobilní nástroje pro správu pracovních sil, jako když pracuji,jsou součástí. Jedná se o software, který plány, sleduje polohu s GPS (v případě potřeby) stopování dovnitř a ven, využívá komunikaci v reálném čase a dává svým zaměstnancům jedno místo pro správu jejich pracovního života.

Řízení se přesouvá na výsledky sledování-dokončení projektu, spokojenost zákazníků-místo počítání teplých těl na sedadlech. I když stále potřebujete zajistit, aby lidé pracovali na hodinách, myšlení vašeho manažera se musí více spoléhat na data a výsledky než na tradiční práci.

Leave a Comment